Zakład Edukacji Plastycznej
W ramach Zakładu Edukacji Plastycznej funkcjonują następujące Pracownie Artystyczne:
Działalność Zakładu koncentruje się w obszarach: dydaktycznym, organizacyjnym, promocyjnym.
Działalność dydaktyczna dotyczy bezpośrednio pracy ze studentem i dla studenta, koncentruje się na ciągłym wzbogacaniu treści programowych, jak i usprawnieniu zajęć w pracowniach artystycznych.
Działalność organizacyjna dotyczy działań na polu kontaktów student – wykładowca, jak i inicjowaniu aktywności studentów w kontaktach z uczelniami krajowymi i zagranicznymi poprzez wystawy indywidualne i zbiorowe. Zakład jest inicjatorem większości imprez uaktywniających studentów, będąc równocześnie bezpośrednim ich realizatorem projektowym, jak i wykonawczym, np. konkurs studencki „Ars Universitatis”. Z inicjatywy Zakładu powstało szereg punktów informacyjnych, wystawienniczych na terenie Wydziału, w korytarzach, holach prezentowana jest grafika, rzeźba, plakat studencki, rysunek. Zakład współpracuje zespołowo i indywidualnie z wieloma interesariuszami zewnętrznymi.
Działalność promocyjna to szczególny obszar inicjatyw Zakładu. Zakład był pomysłodawcą i głównym realizatorem corocznej imprezy pod nazwą „Uniwersyteckie spotkania ze sztuką” promującej obszar sztuk plastycznych i sztuki muzycznej kierowanej do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz szkół średnich. Z inicjatywy Zakładu skierowano do szkół średnich wystawy prac studentów malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby i projektowania graficznego. Zakład organizuje warsztaty poza Wydziałem - bardzo popularne warsztaty rzeźby w ceramice.
Działalność artystyczna indywidualna i zbiorowa kadry - szereg inicjatyw wystawowych już zrealizowanych, jak i planowanych w najbliższym czasie, oraz szereg wystaw indywidualnych zagranicznych, poprzez które wzbogaca się ofertę dydaktyczną o nowe doświadczenia artystyczne.
W ramach każdej Pracowni Artystycznej na poziomie magisterskim w dyplomowych pracowniach realizuje się badania w dwóch obszarach:
- dysertacji pisemnej,
- artystycznej.