Doświadczenia studentki będącej na Erasmusie

Z pozdrowieniami od naszej studentki z Filologia angielska z pedagogiką WP-A UAM w Kaliszu, która aktualnie przebywa w Bilbao w Hiszpani, gdzie studiuje na University of the Basque Country w ramach programu ERASMUS+.

Kilka słów Pani Igi o wyjeździe i studiowaniu w innym kraju.
Uniwersytet sam w sobie jest ogromny i oferuje wiele fakultetów. Kampus ma własne stołówki (tak jest ich więcej niż jedna), sklep spożywczy, bibliotekę, pomieszczenia przeznaczone do nauki, a nawet i optyka. Mój fakultet (faculty of education) to czteropiętrowy budynek z wielkimi salami i przestronnymi pomieszczeniami do spędzania przerw, w towarzystwie nowo poznanych przyjaciół.
Co do nowych znajomości Hiszpanie to bardzo przyjemni i otwarci na studentów zza granicy ludzie, jednakże w moim przypadku niesamowitych przyjaciół, poznałam głównie na spotkaniach/wycieczkach/grach/imprezach organizowanych przez dwie organizacje (jedna prywatna, druga natomiast to wolontariusze z uniwersytetu którzy bardzo chętnie spędzają czas, organizują wycieczki i aktywności dla wszystkich erasmusów)
Nie mogę też zapomnieć wspomnieć o mieście w którym mieszkam a więc o Bilbao, jest to miasto przepiękne, oferujące wiele atrakcji (takich jak Muzeum Guggenheima, Casco Viejo, parki, Artxanda). Oprócz samego piękna miasto oferuje bardzo łatwy dostęp do równie czarujących mniejszych miejscowości obok, w których wasze oczy ujrzą widoki nie do zapomnienia. Podróżując metrem około pół godziny traficie na wybrzeże gdzie większość miejscowości ma swoją plaże i cudowną architekturę hiszpańskich miasteczek. -
Osoby zainteresowane Programem ERASMUS+ zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem mgr. Tomaszem Kulką.