Studentki EASP uczestniczyły w Międzynarodowym Tygodniu Projektów

Prof. UAM dr hab. Beata Kotecka oraz nasze studentki EASP były uczestniczkami Międzynarodowego Tygodnia Projektów. Studentki pracowały wspólnie ze studentami Wydziału Natural Art w Eger współtworząc wielkoformatowe instalacje plenerowe oraz własne duże rzeźby przestrzenne na dziedzińcu i w ogrodzie Wydziału.

Celem Pleneru było długoterminowe planowanie logiki formy i idei, zdobycie umiejętności technicznych oraz rozwój samodzielnej działalności zawodowej.  Każda ze studentek zrobiła własną dużą formę i do następnego pleneru będzie ona prezentowana w arboretum.
Zrealizowane i przygotowywane dzieła sztuki przyrodniczej przekształcają otoczenie Wydziału w Eger w przytulne środowisko, estetycznie wkomponowują się w arboretum, które powstało jeszcze w czasach działalności w tym miejscu Rolniczego Liceum Zawodowego. W wyniku tych wszystkich procesów powstał specyficzny dla miejsca i zmieniający się każdego roku park rzeźb przyrodniczych. Zwieńczeniem pleneru był wernisaż, który odbył się 19 kwietnia o godzinie 17.00. Na otwarciu wystawy był obecny dziekan prof. Tamas Kopas, dyrektor Nature Art prof. Peter Balazs oraz Rektor Hungarian University of Fine Arts w Budapeszcie.
Uczestniczkami projektu z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego były studentki, które zrealizowały najlepsze projekty w ramach Błyskawicznego Konkursu Rzeźbiarskiego.