Pod stołem - Droga mojej kaligrafii

Na Międzynarodowej wystawie rysunku studenckiego RYSOWAĆ TERAZ/11 w toruńskiej Galerii Wozownia została zaprezentowana instalacja Deyu Xu „Pod stołem - Droga mojej kaligrafii”, która powstała w ramach przedmiotu Nowe Media pod opieką dr Joanny Dudek. Deyu Xu, studentowi studiów magisterskich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych serdecznie gratulujemy!

Tytuł: Pod stołem-Droga mojej kaligrafii

Kiedy pierwsza kropla atramentu spadła na papier do kaligrafii i zamieniła się w stół, zaczęło się moje życie nauki kaligrafii. Jak mnich ćwiczyłem na tej drodze. Dla mnie świat pod stołem jest bardziej głęboki, to wewnętrzny dialog z sobą. Symbolizuje prywatną przestrzeń, w której rodzą się moje twórcze pomysły.

„静(Jing)”, „思(Si)”, „修(Xiu)”, „品(Pin)”, „悟(Wu)”.

Pięć słów kluczowych podsumowuje mój proces twórczy.

„静(Jing)”: Najpierw uspokój moje serce.

„思(Si)”: Ciche i głębokie myślenie.

„修(Xiu)”: Napraw i ulepsz tworzenie.

„品(Pin)”: Krytykuj powstałe prace i podsumowuj doświadczenia.

„悟(Wu)”: Oświecenie twórczości i zdobycie nowych inspiracji.

Title: Under the table-Road of my calligraphy

When the first drop of ink fell on the calographic paper and turned into a table, my life of learning calligraphy began. Like a monk, I practiced on this path. For me, the world under the table is more like a deep, inner dialogue with myself. It symbolizes a private space where my creative ideas are born.

"静(Jing)", "思(Si)", "修(Xiu)", "品(Pin)", "悟(Wu)". These five keywords summarize my creative process.

"静(Jing)": First, calm my heart.

"思 (Si)": Quiet and deep thinking.

"修(Xiu)": Fix and improve crafting.

"品(Pin)": Criticize your work and summarize your experience.

"悟(Wu)": Enlighten your creativity and gain new inspiration.

标题:桌下-我的书法之路

当第一滴墨水滴落在宣纸上,化作为桌子便开启了我学习书法的人生. 像僧侣一样我在这条路上修行. 对我来说桌下的世界更像是深层的自我内心的对话.它象征着酝酿我的创作想法私密空间.

“静”,“思”,“修”,“品”,“悟”.这五个关键字是我创作的过程总结. “静”:首先让内心平静下来. “思”:安静的深入思考. “修”:修证与改进创作. “品”:品评创作的作品,总结经验. “悟”:顿悟创作,获得新的启发.