I Konferencja ‘Pasje wśród studentów UAM’

3 czerwca odbyła się pierwsza konferencja naukowa dotycząca pasji studentów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego. Przedsięwzięcie otworzył dr Radosław Nawrocki, prodziekan ds. nauki i rozwoju kadry WP-A UAM. W konferencji uczestniczyli aktywnie tak studenci, jak i wykładowcy. Obradom przysłuchiwali się licealiści klas patronackich.

W części naukowej konferencji wystąpili prof. UAM dr hab. Michał Klichowski, założyciel Centrum Neuronauki Poznawczej w Poznaniu, prof. UAM dr hab. Jarema Drozdowicz, założyciel międzynarodowego konsorcjum Interact. Prof. UAM dr hab. Monika Kostrzewa opowiedziała o swojej pasji do projektowania, a dr Mirosława Ściupider-Młodkowska zrelacjonowała pasję do badań nad socjokulturową przemianą relacji międzyludzkich.

- Dziękujemy wszystkim studentom, którzy odważnie podzielili się swoimi pasjami do klocków lego, do czytelnictwa, do nauki języka hiszpańskiego poprzez śpiew i muzykę, czy podróżowania – mówi dr Mirosława Ściupider-Młodkowsk,a inicjatorka konferencji. – Serdeczne podziękowania składam także Samorządowi, który wsparł nas organizacyjnie.