Rekrutacja na wyjazd dydaktyczny lub szkoleniowy dla pracowników naukowo-dydaktycznych i administracyjnych w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2023/2024

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji pracowników naukowo-dydaktycznych i administracyjnych i wysyłania zgłoszeń na wyjazd dydaktyczny lub szkoleniowy w ramach programu Erasmus+ 2023/24.

Uczelnie do których można się ubiegać o wyjazd znajdą Państwo w zakładce Uczelnie partnerskie na wydziałowej stronie Erasmus https://wpa.amu.edu.pl/erasmus/uczelnie-partnerskie

W ramach mobilności STA (teaching), wykładowca jest zobowiązany do przeprowadzenia 8 godzin zajęć dydaktycznych.

Wysokość przyznanego grantu zależy od długości mobilności (od 2 do 5 dni) i kraju, do którego wykładowca się udaje. Ze szczegółami zasad finansowania mobilności można zapoznać się na stronie Biura Erasmus w Poznaniu https://erasmus.amu.edu.pl/pracownicy

Ostateczny termin zgłoszenia wniosku mija 20 marca 2024 roku. Zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy kulka.t@amu.edu.pl do Wydziałowego Koordynatora Erasmus – mgr Tomasza Kulki. W załączniku formularz zgłoszeniowy, w który należy wpisać swoje dane i wymagane informacje.

Rekrutację na wyjazdy pracowników naukowo-dydaktycznych  przeprowadza się w oparciu o następujące kryteria, na podstawie których ustala się listę kandydatów do wyjazdu:

1. Kryteria formalne:
    • wypełnienie i złożenie w wyznaczonym terminie i formie wniosku aplikacyjnego wraz z wymaganymi załącznikami;
  2. Kryteria jakościowe:
    • pierwszeństwo dla osób ubiegających się o wyjazd po raz pierwszy;
    • zaangażowanie kandydata w proces internacjonalizacji W-PA;
    • list (e-mail) potwierdzający przyjęcie na kurs lub zaproszenie wystosowane przez uczelnię/instytucję przyjmującą;
    • uzasadnieni wyjazdu (korzyści/efekty dla pracownika i wydziału);
    • znajomość języka obcego, koniecznego do skorzystania z wyjazdu zagranicznego.

Informacja o wynikach postępowania rekrutacyjnego zostanie wysłana drogą mailową do osób aplikujących w ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu rekrutacji.

Z poważaniem,
Tomasz Kulka