Data publikacji w serwisie:

Prezentacja tomiku poetyckiego dr M. Ściupider-Młodkowskiej

W Bibliotece WP-A odbyło się spotkanie autorskie z dr Mirosławą Ściupider-Młodkowską. Z autorką tomiku poetyckiego zatytułowanego "Emocjonalne splamienia" rozmawiał prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz.

Spotkanie otworzył Bartosz Kujawiński, kierownik Biblioteki WP-A. Po ciepłym wstępie do rozmowy zaskoczył on słuchaczy słodkim akcentem, z okazji Dnia Kobiet bibliotekarze częstowali łakociami.

Właściwego przedstawienia autorki dokonał prof. P. Łuszczykiewicz. Zapowiedział on, że uczestnicy spotkania będą musieli przekonać poetkę do prezentacji twórczości, ponieważ odmówiła ona czytania swych wierszy. I tu pojawiło się kilka historii znanych poetów, którzy także odmawiali prezentacji swej twórczości, w wyszukany sposób wykręcali się od tego zadania. Dr Ściupider-Młodkowska przybyła na spotkanie z tomikiem wierszy prof. Łuszczykiewicza.

Zgromadzonej licznie publiczności - tak studentom i pracownikom Wydziału, jak i gościom z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Żwirki i Wigury – udało się jednak przekonać autorkę tomiku, na co dzień adiunktkę w Zakładzie Nauk o Edukacji, do przeczytania kilku wierszy.

Wiersze sprowokowały do żywej dyskusji. Po spotkaniu poetka z niekrywaną radością wpisywała posiadaczom tomiku dedykacje.